close
تبلیغات در اینترنت

آموزش ایجاد یک متن نئونی با فتوشاپ CS6


موضوعات موضوعات

سلامت

طبیعت

طراحی وب

علمی

عکاسی

فناوری

آموزش

خبر

نقد و بررسی

آندروید

آی او اس

مذهبی

مکینتاش

شبکه


آرشيو آرشيو

1396

1395

1394

1393


جستجوگر پيشرفته سايت

آموزش ایجاد یک متن نئونی با فتوشاپ CS6

آموزش ایجاد یک متن نئونی با فتوشاپ CS6

زمانی که بخش ۳D یا سه بعدی به نرم افزار محبوب فتوشاپ اضافه شده است آموزش های فراوان و متعددی در این زمینه در دنیای مجازی منتشر شده است. امروز  قصد داریم که به آموزش بخش سه بعدی در فتوشاپ بپردازیم. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه ساخت و طراحی یک متن نئونی را آموزش دهیم  برای طراحی این پروژه به فتوشاپ CS6 نیاز دارید. پس از مشاهده این آموزش نیز می توانید به طراحی متن های سه بعدی در فتوشاپ بپردازید و اوج خلاقیت خود را روی یک اثر هنری بریزید. منابع استفاده شده در این آموزش :

از زمانی که بخش ۳D یا سه بعدی به نرم افزار محبوب فتوشاپ اضافه شده است آموزش های فراوان و متعددی در این زمینه در دنیای مجازی منتشر شده است. امروز  قصد داریم که به آموزش بخش سه بعدی در فتوشاپ بپردازیم. در این مقاله قصد داریم به شما نحوه ساخت و طراحی یک متن نئونی را آموزش دهیم  برای طراحی این پروژه به فتوشاپ CS6 نیاز دارید. پس از مشاهده این آموزش نیز می توانید به طراحی متن های سه بعدی در فتوشاپ بپردازید و اوج خلاقیت خود را روی یک اثر هنری بریزید. منابع استفاده شده در این آموزش :

 • You’re Gone Font
 • Wall Background (Image 1)

مرحله ۱

برای شروع با استفاده از کلید های میانبر Ctrl+N یک سند جدید با ابعاد  width: 1440px, height: 900px و وضوح یا resolution: 72. ایجاد کنید و نام آن را ۳D Neon بگذارید.3dneon1مرحله ۲

رنگ پس زمینه را با رنگ  #۱۵۲۴۳b پر کنید اکنون فونت You’re Gone” را که در ابتدای مقاله معرفی کردیم دانلود کنید و آن را نصب کنید برای نصب آن باید فونت را در آدرس C:WindowsFonts حال متن PARTY! را با رنگ سفید و اندازه ۲۵۰ pt تایپ کنید. پنجره Character را در منوی Window باز کنید و تنظیمات آن را همانند تصاویر زیر تغییر دهید.3dneon2a3dneon2b3dneon2cمرحله ۳

به منوی لایه ها بروید و روی لایه متن کلیک راست کرده و سپس گزینه Convert to Shape را انتخاب کنید حال Pen tool  را انتخاب کنید رنگ آن را به  #۴۸۸dc6 تغییر دهید و همانند تصویر زیر عمل کنید. پس از آن که منوی تنظیمات pen tool را انتخاب کردید روی More Options  کلیک کنید پنجره تازه ای برای شما باز می شود تنظیمات را همانند زیر دنبال کنید اگر از متن زیر متوجه نشدید می توانید با تصاویر مراحل را دنبال کنید.

 • Align: Center
 • Caps: Round
 • Corners: Round
 • Dashed Line: Checked
 • Dash: 38
 • Gap: 3

3dneon3aپس از اعمال تنظیمات تصویر شما باید به شکل زیر در بیاید.3dneon3bمرحله ۴

از لایه متن یک کپی بگیرید و نام آن را Party! Black بگذارید بریا کپی کردن لایه می توانید روی لایه کلیک راست کرده وگزینه Duplicate را انتخاب کنید. سپس تنظیمات مرحله قبل را با کمی تفاوت همانند تصویر زیر انجام دهید.3dneon4مرحله ۵

از لایه Party! Black یک کپی دیگر بگیرید و نام آن را support بگذارید باز هم در این قسمت از تنظیمات مرحله ۳ استفاده میکنیم اما مقادیر باید کمی تغییر داده شود.

 • Preset: select the dotted line
 • Align: Inside
 • Caps: Round
 • Corners: Round
 • Dashed Line: Checked
 • Dash: 0
 • Gap: 18

3dneon5مرحله ۶

اکنون برای طبیعی به نظر رسیدن کار باید مقداری کابل برای پشت متن طراحی کنیم. برای این کار از ابزار Pen tool استفاده می کنیم رنگ stroke  را به #۰۸۱a2b تغییر دهیدو سپس با اندازه ۵ pt کابل را همانند تصویر زیر طراحی کنید به یاد داشته باشید که شما می توانید کابل را به شکل دیگری طراحی کنید.

3dneon6a3dneon6bلایه های شما باید همانند تصویر زیر باشد.3dneon6cمرحله ۷

اکنون کار با بخش ۳D را آغار می کنیم. حال باید تمامی لایه ها را به ۳D اکستروژن تبدیل کنیم. این امکان وجو ندارد که به صورت یکجا تمامی لایه ها را به ۳D اکستروژن تبدیل کنیم پس این مرحله را برای تک تک لایه ها به جز لایه Background تکرار می کنیم. لایه مورد نظر را انتخاب کنید و به منوی ۳D>New 3D Extrusion from Selected Layer بروید. همچنین می توانید این کار را با  کلیک راست روی لایه مورد نظر و انتخاب convert and select the New 3D Extrusion from Selected Layerاین عمل را انجام دهید.

3dneon7مرحله ۸

حال برای لایه background به منوی ۳D>New Mesh from Layer>Postcard بروید یا می توانید  با کلیک راست کردن روی لایه background و انتخاب گزینه Postcard این عمل را انجام دهید.

3dneon8a

3dneon8b

مرحله ۹

همه لایه ها را انتخاب کنید و به منوی ۳D>Merge 3D Layers بروید.

3dneon9a

3dneon9b

مرحله ۱۰

در این مرحله میخواهیم عمق همه ۳d extrusions را تغییر دهیم. ابتدا لایه  rope یا طناب را در پنل ۳D انتخاب کنید سپس از پنجره Properties خواص آن را همانند تصاویر زیر تغییر دهید.  مقدار  Extrusion Depth را برابر ۰ قرار دهید سپس در منوی شکل های آماده شکل Pillow Inflate را انتخاب کنید.

3dneon10a

3dneon10b

مرحله ۱۱

در پنجره Properties  لایه Party! Blue را انتخاب کنید مقدار Extrusion Depth را به ۰; تغییر دهید پس از آن بر روی Shape Preset کلیک کنید و همانند تصویر زیر Pillow Inflate را انتخاب کنید سپس روی آیکون Cap در بالای این پنل کلیک کنید مقدار Angle را به ۹۰º و Strength را به ۲۰ % تغییر دهید. در تصاویر زیر می توانید این مرحله را کامل ببینید.

3dneon11a

3dneon11b

3dneon11c

این مرحله را برای لایه Party! Black نیز تکرار کنید.

3dneon11d

مرحله ۱۲

در پنل ۳D  لایه support را انتخاب کنید و  Extrusion Depth را به ۳۵ تغییر دهید.

3dneon12a

3dneon12b

مرحله ۱۳

درپنل ۳D بخش Scene را انتخاب کنید سپس روی پنل Properties کلیک کنید و مقدار Presets را به Hidden Wireframe تغییر دهید. در گوشه ای از تصویر کلیک راست کنید و left را انتخاب کنید تا نمای دید به سمت چپ تغییرداده شود. سپس همانند تصویر زیر کابل ها را تغییر موقعیت دهید.

3dneon13a

3dneon13b

مرحله ۱۴

اکنون نوبت به تغییر زاوریه رسیده است با استفاده از ابزار Move  جسم ۳D را تغییر مکان دهید همچنین می توانید مختصان آن را که در تصویر زیر درج شده است وارد کنید.

3dneon14a

دیدگاه کنونی یا Current view را برای رفع های بعد ذخیره کنید. برای این کار می توانید در پنل ۳D روی View>Save کلیک کنید. شما می توانید شی ۳D خود را به هر مکانی حرکت دهید و با بازگشت به این منو و انتخاب نمای ذخیره شده می توانید به این حالت باز گردید.

3dneon14b

مرحله ۱۵

حال باید متریال ها را به متن اضافه کنیم.

تمام لایه های متریال متن لایه Party! Blue را انتخاب کنید در پنل Properties تکسچر را حذف کنید روش حذف تکسچر در تصویر سمت چپ آمده شده است سپس مقادیر زیر را روی آن تنظیم کنید.

Diffuse: #a0d6ff
Specular: #348bcd
Illumination: #3ba6f8
Ambient: #454545
Shine: 80%
Reflection: 17%
Roughness: 0%
Bump: 0%

3dneon15a

3dneon15b

مرحله ۱۶

تمام لایه های متریال لایه Party! Black را انتخاب کنید سپس مقادیر زیر را وارد کنید :

Diffuse: # 7f7f7f
Specular: # 333333
Illumination: #000000
Ambient: #000000
Shine: 20%
Reflection: 20%
Roughness: 7%
Bump: 10%

3dneon16

مرحله ۱۷

تمام لایه های متریال لایه  support را انتخاب کنید و سپس مقادیر زیر را تغیییر دهید:

Diffuse: # 7f7f7f
Specular: # 333333
Illumination: #000000
Ambient: #0167a1
Shine: 20%
Reflection: 10%
Roughness: 5%
Bump: 10%

3dneon17

مرحله ۱۸

تمام لایه های متریلا لایه rope را انتخاب کنید و سپس مقادیر زیر را تغییر دهید:

Shine: 20%
Reflection: 43%
Roughness: 9%
Bump: 10%

3dneon18مرحله ۱۹

حال باید کمی تغییر در ظاهر این پروژه بدهیم روی لایه Environment کلیک کنید در پنجره Properties تیک گزینه IBL را بردارید. برداشتن تیک این گزینه به ما در مراحل بعدی کار با لایه background کمک میکند. در ادامه مقدار Opacity را به ۶۰% و مقدار Roughness را به ۲۰% تغییر دهید.

3dneon19a

در این مرحله تصویر شما باشید این گونه باشد.

3dneon19b

مرحله ۲۰

در این مرحله میخواهیم یک نور سرد به متن اضافه کنیم. در پایین پانل ۳D همانند تصویر ززیر روی آیکون Add a new Light to Scene کلیک کنید در منوی آبشاری باز شده New Infinite Light را انتخاب کنید. رنگ را به  #b4f2ff تغییر دهیدمقدار Intensity را به ۶۰% و مقدار shadaw را به ۱۱% تغییر دهید.

3dneon20a

3dneon20b

مرحله ۲۱

در پانل ۳D لایه background را انتخاب کنید و سپس در پنجره Properties مراحل زیر را دنبال کنید:

Diffuse: # 023963
Specular: # 333333
Illumination: #000000
Ambient: #0167a1
Shine: 23%
Reflection: 89%
Roughness: 47%
Bump: 10%

3dneon21

مرحله ۲۲

اکنون میخواهیم به دیوار یک texture یا بافت اضافه کنیم. لایه Background را انتخاب کنید و به پانل Background بروید روی آیکون file کلیک کنید این آیکون در کنار Diffuse قرار دارد. Edit Texture را انتخاب کنید یک پیغام برای شما ظاهر می شود ok را بزنید بعد از آن پرونده جدید با صفحه Background اصلی باز می شود.

3dneon22a

3dneon22b

مرحله ۲۳

texture دانلود شده را در داخل نرم افزار فتوشاپ باز کنید با استفاده از کلید های میانبر ctrl+t آن را تغییر اندازه دهید به طوری که تمام صفحه را بپوشاند. روی لایه texture کلیک راست کرده و گزینه texture را بزنید تا از آن یک کپی گرفته شود آن را پنهان کنید.3dneon23a

3dneon23b

3dneon23cمرحله ۲۴

دیگر نیازی به لایه Background یا پس زمینه نیست می توانید آن را حذف کنید. بافشردن کلیدهای میانبر Ctrl+U کادر محاوره ای Hue/Saturation را باز کنید هم چنین می توانید از منوی Image>Adjustment>Hue/Saturation آن را باز کنید. در پنجره باز شده مقدار Hue را به ۲۱۳ , Saturation را به ۵۴ وLightness را به -۶۷ تغییر دهید.

3dneon24a

کادر محاوره ای Levels رااز طریق کلید های میانبر ctrl+D باز کنید همچنین می توانید آن را از منوی Image>Adjustment>Levels باز کنید. مقادیر را همانند تصویر زیر تغییر دهید

3dneon24b

مرحله ۲۵

در این مرحله میخواهیم به دیوار یک نور اضافه کنیم به صفحه  texture بازگردید لایه  duplicated شده را از حالت پنهان در آورید بازهم کادر محاوره ای  Hue/Saturation را باز کنید مقدار Hue را به ۲۱۳ , Saturation را به ۲۵ و  Lightness را به -۴۰ تغییر دهید.

3dneon25aیک لایه ماسک ایجاد کنید مقدار  Opacity را به ۸۲% و مقدار  Fill را به ۷۰% نیز تغییر دهید تصویر شما باید به شکل زیر در آید.

3dneon25b

3dneon25c

حال میخواهیم لایه تیره را کمیش بیش تر تیره کنیم برای این کار کارد محاوره ای Levels را باز کنید highlight آن را به ۱۹۱ تغییر دهید آن را ذخیره کنید.

3dneon26a

پس از آن شما باید تصویری همانند تصویر زیر داشته باشید.

3dneon26b

مرحله ۲۷

تنظیمات نهایی

شما می توانید قسما خالی سند اصلی را با crop کردن پر کنید من از ابزار  move برای پر کردن این فضا استفاده کرده ام.

3dneon27a

پس از آن که کارتان با این پروژه تمام شد باید آن را رندر کنید برای این کار می توانید از کلیدهای میانبر Alt+Shift+Ctrl+R و از منوی Menu 3D>Render استفاده کنید.

3dneon27b

مرحله ۲۸

اگر دقت کرده باشید حروف متن ما درخشش خوبی ندارند پس بهتر است برای زیبا تر به نظر رسیدن آن به متن درخشش بدهیم. به پانل لایه ها باز گردید و یک لایه جدید ایجاد کنید نام آن را  Glow بگذارید و یک براش نرم با اندازه ۲۵px انتخاب کنید رنگ را به #۰۰ccff تغییر داده و opacity را به ۲۵% تغییر دهید و با براش روی حروف روی حروف را رنگ آمیزی کنید.

3dneon28

این آموزش به پایان رسید اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید باید نتیجه کار شما به شکل زیر باشد. امیدوارم که از این آموزش لذت و استفاده کافی را برده باشید فقط به یاد داشته باشید که اگر میخواهید در بحث گرافیک موفق شوید باید خلاقیت بسیاری داشته باشید توجه داشته باشید که بهتر است که علاوه بر انجام این آموزش ان را تغییر دهید ممکن است که  تغییراتتان این پروژه را زیبا تر کند.

منبع: گویا آی تیبرچسب ها : آموزش آموزش فوتوشاپ ترفند فوتوشاپ فوتوشاپ
ارسال شده در : جمعه 19 ارديبهشت 1393 - توسط : amir
بازديد : 9 بار دسته بندي : فناوری آموزش نظر دهيد! [ ]

مرتبط باموضوع :نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

پيوند ها پيوند ها'

تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک تبادل لينک

 • خرید گیفت کارت پی اس ان 5 دلاری

  فرش هزار شانه کاشان

  خرید گیفت کارت ایکس باکس

  تور آنتالیا

  چاپ کاتالوگ چاپ بروشور

  پایان نامه کامپیوتر

  سرور اختصاصی ایران

  خرید وی پی ان

  صرافی در تورنتو

  انجام تحقیق دانشجویی

  فروشگاه اینترنتی لباس

  خرید جم کلش

  خرید جم کلش رویال

  دانلود پايان نامه ارشد حقوق

  پايان نامه کشاورزي

  طراحی سایت

  دانلود مقاله معماری

  دانلود مقاله معماری

  دانلود مقاله معماری

  دانلود آهنگ جدید

  درج آگهی رایگان

  دانلود پروژه و پایان نامه

  دانلود فیلم

  تصفیه آب معصومی

  عکس نوشته عاشقانه

  خريد تاپ تيشرت شلوار

  کالای خواب

  خرید ساعت مچی

  تور لحظه آخری

  تور کیش

  چای سبز

  فیلم ایرانی جدید

  نصب دوربین مدار بسته

  قرص nzt

  خرید بازدید

  غلامرضا احمدی

  شگفتیهای جهان
 • بک لينک بک لينک